Дослідження, в якому взяли участь 755 людей, показало, що у випробовуваних, які страждали від карієсу або захворювань ясен в дитинстві, частіше з'являлися бляшки в артеріях, що є ознакою атеросклерозу. Захворювання обмежує надходження в організм багатої киснем крові, підвищуючи ймовірність виникнення серцевого нападу, інсульту або навіть ранньої смерті.
Захворювання ясен виникає, коли бактерії, присутні в зубному нальоті, вражають тканини, які утримують зуби в щелепі. Запалення може поступово пошкоджувати кровоносні судини, приводячи до атеросклерозу судин і хвороби серця. Медикам давно відомо про зв'язок між захворюванням ясен і серцевими недугами у дорослих людей, проте вплив стану порожнини рота в дитинстві на сердечне здоров'я людей в більш пізньому віці було мало вивчено.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Небезпека ополіскувачів для зубівВ ході випробувань фахівці вивчили дані дітей у віці 6, 9 і 12 років. Більшість учасників мали карієс або пародонтоз. Всього лише у 5% дітей здоров'я порожнини рота було хорошим. За учасниками спостерігали до тих пір, поки їм не виповнилося 33, 36 і 39 років, відповідно. Оцінивши товщину сонної артерії за допомогою ультразвукового сканування, експерти прийшли до висновку, що наявність як карієсу, так і захворювань пародонту підвищують ймовірність небезпечного потовщення сонної артерії в дорослому віці. Таким чином, захворювання порожнини рота є незалежним чинником ризику розвитку субклінічного атеросклерозу, тому профілактика і лікування інфекцій ротової порожнини важливі вже в ранньому дитинстві, кажуть вчені.