В ході дослідження фахівці порівняли немовлят, яких годували за допомогою молоковідсмоктувача, з тими, хто отримував молоко безпосередньо з грудей своєї матері. З'ясувалося, що діти, які перебувають на грудному вигодовуванні, мають більш багате розмаїття корисних бактерій в порожнині рота. При цьому малюки, які харчуються за допомогою молоковідсмоктувача, мали більше шкідливих бактерій, які підвищували ризик розвитку астми.
У той час як немовлята отримують корисні бактерії, висмоктуючи молоко з грудей, молоковідсмоктувачі можуть містити патогенні мікроорганізми, які можуть бути небезпечні для здоров'я, кажуть медики. Хоча раніше грудне молоко вважалося стерильним, в даний час відомо, що воно містить цілу групу бактерій, які допомагають формувати кишковий мікробіом. Якщо цей процес порушується, у дитини може розвинутися кишковий дисбаланс, що підвищує схильність до хронічних захворювань, таким як алергія, астма і ожиріння.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Грудне молоко захищає малюків від бактерійЩоб визначити, чи впливають молоковідсмоктувачі на кишковий мікробіом немовлят, дослідники оцінювали бактерії в зразках грудного молока 393 здорових матерів протягом 3-4 місяців після пологів. Результати показали, що молоко, яке надходить через молоковідсмоктувач, містило більш високі рівні патогенних бактерій, таких як Stenotrophomonas і Pseudomonadaceae. Бактерії Stenotrophomonas можуть привести до інфекцій сечовивідних шляхів, крові або дихальних шляхів, тоді як бактерії Pseudomonadaceae були пов'язані з інфікуванням ран.
На відміну від цього, діти, які одержували молоко безпосередньо з грудей, мали більшу кількість корисних мікробів у роті. Одним з них був вигляд Bifidobacterium, який пов'язаний з хорошим травленням і зниженим ризиком розвитку інфекцій.
Таким чином, мікробіом кишечника відіграє вирішальну роль у розвитку та зміцненні імунної системи дитини, підсумовують вчені.