Діти, які навчаються в музичній школі краще справляються із завданнями на увагу і запам'ятовування, а також мають велику активацію в ділянку мозку, пов'язаних з контролем уваги і слуховим кодуванням, що зв'язується з поліпшеним читанням і кращою якістю життя. Результати були представлені в журналі Frontiers in Neuroscience.
Група під керівництвом доктора Леоні Каусель, скрипаля і нейробіолога Папського католицького університету Чилі та Університету Десаррольо Чилі, перевірила увагу і робочу пам'ять 40 чилійських дітей у віці від 10 до 13 років.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Музика посилює дію знеболювальних20 дітей грали на музичному інструменті, мали не менше двох років занять, практикувалися не менше двох годин на тиждень і регулярно грали в оркестрі або ансамблі. 20 дітей стали контрольною групою. Вони не займалися музикою, тільки в рамках шкільної програми.
Їх увагу і робоча пам'ять оцінювалися за допомогою раніше розробленого та затвердженого "бімодального (слуховий / зорової) завдання на увагу і робочу пам'ять (WM)". Під час виконання цього завдання Каусель і інші контролювали активність мозку дітей за допомогою функціональної магнітно-резонансної томографії (фМРТ), виявляючи невеликі зміни кровообігу в головному мозку.
Час реакції був однаковим в обох групах. Однак музично підготовлені діти значно краще справлялися із завданням на пам'ять.