Вчені вже довгий час знаходяться в пошуках способу, які допоможе посилити ефект знеболювальних, але при цьому не буде коштувати дорого і володіти серйозними побічними ефектами.
Користь музики для знеболення
Здається, вчені з Університету Юти наблизилися до вирішення цієї проблеми. В рамках експерименту на мишах їм вдалося довести, що посилювати ефект знеболюючих здатна музика.
В рамках дослідження вчені вивчали два види болю - біль від запалення і біль від хірургічного втручання. Всі миші були піддані цим больових відчуттів, після чого їх розділили на дві групи: перша група перебувала під впливом природного шуму, а ось другий щодня три рази на добу включали тригодинну добірку творів Моцарта. Експеримент тривав три тижні і повторювався чотири рази - кожен раз вчені використовували новий знеболювальний препарат. Після закінчення всіх дослідів фахівці зібрали і проаналізували результати.
Виявилося, що кращу взаємодію з музикою показав "Ібупрофен". Реакція на біль від запалення у мишей з "музичної" групи знизилася на 93%. У випадку з хірургічної болем знижувалися деякі, але не всі реакції на біль.
Поки вчені вивчають, як саме музика працює в парі з знеболюючим, допомагаючи підсилювати його ефект. За попередніми даними, це відбувається через те, що музика підсилює вироблення нейротрофічних фактора в мозку. Робота цього білка пригнічує сприйнятливість до болю.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Що не можна забороняти дітям?
3 грубі помилки, які руйнують авторитет мами в очах дитини
Тушковане куряче філе з гарбузом в сметанному соусі