Дослідження, опубліковане в журналі Preventive Medicine , показало, що менше двох годин на день розважального екранного часу (наприклад, перегляду Інтернету, відеоігор і використання соціальних мереж) було пов'язане з більш високим рівнем задоволеності життям і оптимізмом, і більш низьким рівнем тривожності і депресивних симптомів , особливо серед дівчаток, виявили дослідники.
"Хоча ми проводили це дослідження до пандемії COVID-19, результати є особливо актуальними зараз, коли підлітки можуть проводити більше часу перед екранами у свій вільний час, якщо доступ до позакласних заходів, таким як спортивні та мистецькі програми, обмежений через COVID-19", - говорить провідний автор дослідження Єва Оберле, доцент Партнерства з раннього навчання людини в школі народонаселення і суспільної охорони здоров'я UBC.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому підлітки роблять аборти?"Наші результати підкреслюють, що позакласні заняття є активом для психічного благополуччя підлітків. Пошук безпечних способів для дітей і підлітків продовжувати брати участь в цих заняттях в даний час може бути способом скоротити час перегляду екрана і сприяти зміцненню психічного здоров'я і благополуччя, " - кажуть дослідники.
Основні результати дослідження включають наступне:Підлітки, які брали участь у позашкільних заходах, значно рідше брали участь в розважальних заходах в інтернеті протягом двох або більше годин після школи.
Участь у позакласних заходах була пов'язана з більш високим рівнем задоволеності життям і оптимізмом, а також з більш низьким рівнем тривожності і депресивних симптомів.
Більш тривалий час екрану (більше двох годин в день) було пов'язано з більш низьким рівнем задоволеності життям і оптимізмом, а також з більш високим рівнем тривожності і депресивних симптомів.
Відмінності між хлопчиками і дівчатками: більш тривалий час перед екраном негативно позначається на психічному здоров'ї дівчаток більше.