Характерний для більшості дорослих постковідний синдром вкрай рідко зустрічається у дітей. До такого висновку прийшли вчені з Університетського коледжу Лондона.
Постковідний синдром у дітей
Діти після одужання вкрай рідко демонструють симптоми на зразок зникнення смаку і запаху, лихоманки, летаргії і сильної стомлюваності - всі вони вважаються проявом так званого постковідного синдрому. Якщо раніше було прийнято вважати, що він виникає у кожного 10-го пацієнта з коронавірусів, то тепер з'явилася думка, що жертвами даного синдрому стають вже дві третини відновилися після ковіда пацієнтів.
І ось британські вчені довели, що з цієї групи жертв коронавируса варто виключити дітей. Вони дуже рідко стикаються з тривалими симптомами COVID-19, а якщо ті і зберігаються, то найчастіше проявляються головним болем і втомою. Втім, дослідження спиралося тільки на те, що лікарі спостерігали в клініках. Спостереження підтвердили, що діти піддаються меншому ризику зараження коронавірусом.
У багатьох дітей навіть не з'являється ніяких симптомів хвороби, а у більшості з тих, у кого таки ці симптоми проявляються, коронавірус протікає в дуже легкій формі. Втім, "індійський" варіант Дельта призвів до більшого зараження дітей, і, за оцінками деяких експертів, тепер вони хворіють частіше.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
7 ознак, що дитина не висипається
Що не можна забороняти дітям?
Салат з крабовими паличками, сиром і помідорами
Класичний чізкейк з мандаринами: зможе приготувати кожен