Про основні причини появи нежитю у дітей - читайте у матеріалі.
Причини дитячого нежитю
Одна з найпоширеніших причин - аденоїдит. У цьому випадку виділяється густрий і білястий слиз, іноді із зеленуватим або жовтим відтінком. Може супроводжуватися покашлюванням та підвищеною температурою тіла. За наявності таких симптомів важливо виключити інфекцію, особливо за наявності болю у горлі.
Другий поширений фактор – респіраторна алергія. Соплі прозорі та чисті, як вода, можуть супроводжуватися свербінням, чханням. У цьому температури немає. Важливо відстежити контакти з алергеном та зрозуміти, що саме викликало таку реакцію. ⠀ У деяких ситуаціях перший та другий фактор збігаються. Вирішувати таку проблему самостійно не варто, потрібна допомога фахівця. Тому що без корекції алергії не вдасться зняти запалення.
І, нарешті, третій популярний фактор — часті "респіраторки", які дитина приносить із дитсадка. Спочатку нежить зовні безневинний — прозорий. Через кілька днів слиз стає густішим, ще через три дні можуть з'явитися зелені соплі. В цьому випадку хвороба може затягтися на період від тижня до 14 днів.
Нерідко респіраторна алергія накладається на період адаптації дитини до дитсадка. Іноді на тлі алергії утворюється аденоїдит. Важливо в кожному конкретному випадку чітко розуміти причину, яка спровокувала появу нежитю. Тільки тоді буде призначено адекватну терапію.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Що не можна забороняти дітям?
3 грубі помилки, які руйнують авторитет мами в очах дитини
Тушковане куряче філе з гарбузом в сметанному соусі