Перше, що потрібно зробити - перервати контакт зі змією і відійти від неї якнайдалі, на безпечну відстань.
Перша допомога при укусі гадюки
Якщо є можливість, можна сфотографувати змію, щоб потім показати лікарю. У деяких випадках це може суттєво полегшити відновлювальну терапію.
Далі необхідно заспокоїти потерпілого, та відсмоктувати отруту з рани. Тут думки спеціалістів розійшлися! У протоколах швидкої допомоги заборона. Серпентологи кажуть – треба, безпечно. ВООЗ рекомендує користуватися механічними пристроями.
Якщо ви зважилися на відсмоктування отрути, це потрібно робити дуже швидко. Протягом п'яти хвилин після укусу. Пізніше вже немає сенсу.
Проковтувати відсмоктану з рани отруту не можна! Категорично заборонено різати місце укусу та намагатися витиснути отруту.
Постраждалу кінцівку потрібно покласти так, щоб вона знаходилася нижче за рівень серця - це знизить швидкість поширення отрути по організму.
Можна накласти тугу пов'язку, але не джгут! Знерухомити кінцівку. Холод прикладати марно, ефект нульовий. Якщо потерпілий відчуває біль, можна дати знеболювальне. Викликати швидку допомогу, яка за необхідності поставить крапельниці.
Виклик швидкої обов'язковий! Особливо, якщо від укусу постраждала голова та шия.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Як покращити здоров'я дітей від народження та до 4 років?
Чому мамам хлопчиків дуже пощастило?
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)
Вареники по-полтавськи - наче пухкі хмаринки з начинкою