Багато матусь знайомі з цією проблемою: дитина пішла на два тижні в садочок — і на лікарняний. За місяць усе по колу. Чому так відбувається і хто винен?
Потрібно розуміти, що первинні імунодефіцити, або вроджені порушення імунітету, зустрічаються вкрай рідко. Протікають важко, погано піддаються лікуванню і нічого спільного з нежитем та кашлем не мають.
Проблема у джерелі інфекції, з якою імунітет дитини не може впоратися. Інфекція сильніша за відповідь, яку дає імунна система організму. Це може відбуватися з низки причин, як внутрішніх, і зовнішніх.
До внутрішніх експертів відносить несприятливе проходження перинатального періоду, хвороби мами в період виношування малюка, родові травми, спадковість. На ці чинники важко впливати, вони вже є.
А ось зовнішні піддаються корекції. Це надто раннє відвідування дитячого садка, недотримання правил гігієни в сім'ї та дошкільному закладі, порушений режим дня, незбалансований раціон, відсутність фізичних навантажень та загартовування, погана екологія, пасивне куріння (коли курять батьки, а дитина дихає). Велике значення має й психологічна атмосфера у ній.
Працювати із зовнішніми факторами можна і потрібно. Для початку відкоригуйте раціон дитячого харчування, додайте до нього більше свіжих фруктів та овочів.
Намагайтеся організувати дитині власну кімнату, свій простір. Регулярно провітрюйте її, робіть вологе прибирання. Слідкуйте за тим, щоб дитина дотримувалася режиму сну та відпочинку, вчасно лягала спати. За можливості додайте спорт і процедури для загартовування.