Гігієна ротової порожнини підлітків має свої особливості.
Догляд за ротовою порожниною підлітків
По-перше, діти вже "дорослі", до порад мами не дослухаються. Зуби чистять самі. При цьому чистять відверто погано, бо не мають техніки, не розуміють, навіщо витрачати на це багато часу. Півхвилини рухів щіткою — і побіг.
Внаслідок такого чищення на зубах все одно залишається наліт, який робить потім свою брудну руйнівну справу.
Як правило, у цьому віці у дітей вже виростають постійні зуби, але часто вони нещодавно прорізаються, тобто корінні, але досить молоді. А це означає, що вони дуже вразливі до карієсу, оскільки емаль ще повністю не сформувалася.
Втратити зуби у цьому віці дуже небажано, це не молочні, нові не виростуть. До речі, багато батьків саме в цей період плутаються, помиляючись, які зуби у дитини ще молочні, а які вже корінні. Це може призвести до наслідків.
Особливо вразливі в цьому сенсі "шістки" (наші перші постійні зуби). Вони часто залишаються поза увагою, через що багато дітей до 12 років страждають від глибокого карієсу на "шістках".
За можливості купити дитині електричну щітку із таймером. Якісне чищення зубів має тривати не менше двох хвилин. Також можна використовувати індикатор залишків нальоту (продається в аптеці) для додаткового контролю якості чищення.
Віддаємо перевагу зубним пастам з фторидом. Не забуваємо про пристрої для очищення простору між зубами. Кожні півроку водимо підлітка на професійну гігієну та профогляд у фахівця.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Чому мамам хлопчиків дуже пощастило?
Чи можна гуляти дитині з температурою?
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)
Вареники по-полтавськи - наче пухкі хмаринки з начинкою