Дослідники з Дитячої лікарні Колорадо встановили, що ризик розвитку постковідного синдрому у дітей нижчий, ніж у дорослих.
Постковідний синдром у дітей
Це хороша новина, якщо врахувати, що діти почали заражати коронавірусом набагато частіше після появи штаму Омікрон.
Значна кількість людей, що заразилися COVID-19, можуть відчувати тривалі симптоми впродовж багатьох місяців, які називають постковідним синдромом. І ось нове дослідження показало, що розвиток цієї патології в дітей віком спостерігається рідше, ніж в дорослих. Однак цей синдром у найменших пацієнтів частіше викликає такі симптоми, як випадіння волосся, висипання на шкірі і діарея.
Дослідження показало, що максимальний ризик розвитку постковідного синдрому відзначається у дітей віком до 5 років, які мають складні захворювання та тих, хто перебував у відділенні інтенсивної терапії. Науці дуже важливо зрозуміти вплив COVID-19 на дітей як у короткостроковій, і у довгостроковій перспективі. Проведено одне з найбільших досліджень, присвячених вивченню впливу коронавірусу на дітей та молодих людей.
У цьому дослідженні було проаналізовано електронні медичні картки 660 тисяч дітей, яких тестували на коронавірус. Порівнювалися діти з позитивними та негативними результатами тесту. Аналіз торкнувся і людей молодших 21 року. Із загальної кількості дітей у 9% тести на COVID-19 були позитивними.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Коліки у немовлят: чим допомогти дитині?
7 речей, які категорично не можна забороняти дитині
Булочки по принципу сінабонів з цікавим інгредієнтом