Між суворістю батьків та вагою дітей існує певний зв'язок.
Підлітки з найсуворішими мамами та татами важать на півтора кг більше за своїх ровесників, оскільки прагнуть заїдати стрес нездоровою їжею.
Вчені з Імперського коледжу Лондона встановили, що батьківська суворість негативно позначається на індексі маси тіла дитини. Діти тих батьків, які виявляли зайву суворість чи байдужість, були, в середньому, на 1,5 кг важчі за своїх ровесників, батьки яких демонстрували теплу частину свого характеру. Дослідники припустили, що це можна пояснити. Якщо діти ростуть у суворих сім'ях, вони через стрес можуть звертатися до так званого втішного харчування, тобто вживання солодощів, після яких мозок виділяє гормони задоволення.
Втішне харчування – добре відомий феномен. До нього нерідко вдаються жінки після розривів з коханими чоловіками, через що вони досить швидко видужують. У ході цього дослідження його автори вивчили дані щодо 10 000 британських дітей та підлітків, отримані за два десятиліття.
Метод виховання розбили на чотири групи: авторитетні батьки, які зберігали точні межі, але виявляли доброзичливість, авторитарні, які дотримувалися суворої дисципліни, поблажливі, з великою симпатією, але малою кількістю правил і зверхні батьки, які емоційно не залучені до життя дітей. Найбільші проблеми з вагою мали підлітки, які мали авторитарних або зневажливих батьків.