Декілька досліджень виявили потенційні канцерогенні властивості "вічних хімікатів", які можуть призвести до особливої поведінки дітей, пов'язаних з аутизмом.
Небезпечні хімічні речовини у дитячих товарах
Як тільки вони потрапляють в організм, токсичні речовини можуть потрапити в мозок, легені та інші органи, що розвиваються, ненароджених дітей або малюків. Це може мати серйозні наслідки, що впливають на розвиток мозку та загальний стан здоров'я.
Пер- і поліфторалкильні (ПФАС) речовини є групою з тисяч штучних хімічних речовин, що широко використовуються в споживчих і промислових товарах. Ефективність сполук у відштовхуванні жиру, води та олії зробила їх популярними у виробництві предметів дитячого одягу. Речовини були виявлені в іграшках, одязі, нагрудниках та постільних речах, призначених для немовлят.
Раніше ці хімічні речовини були зареєстровані в природних середовищах, таких як річки, озера та океани, але їхня присутність у предметах повсякденного побуту може збільшити ризик для здоров'я немовлят.
ПФАС природним чином не розчиняються у навколишньому середовищі, а отже, їхня загроза стає невизначеною. Саме їх міцні вуглець-фторвмісні зв'язки дозволяють ПФАС накопичуватися в ґрунті, воді, повітрі та в дикій природі. Вони стають шкідливими для людини, коли потрапляють до організму при вдиханні після зняття одягу у вигляді пилюки.
У попередніх дослідженнях хімічні речовини також були пов'язані з кількома шкідливими наслідками для здоров'я дітей, включаючи аутизм та рак.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Що не можна забороняти дітям?
3 грубі помилки, які руйнують авторитет мами в очах дитини
Тушковане куряче філе з гарбузом в сметанному соусі