Нам, дорослим, важко уявити собі, що таке взагалі можливо.
дитина спить
Але вчені стверджують, що усвідомлені сні діти взагалі починають бачити приблизно перед тим, як йдуть до школи.
Багато фахівців, які присвятили себе вивченню дитячих сновидінь, вважають, що не бачать сни протягом перших кількох років свого життя. Це переконання обумовлено обмеженим життєвим досвідом та недостатнім розвитком мозку малюків.
Дивно те, що половину часу сну немовлята проводять у так званій фазі швидкого сну. Саме в цій фазі сну дорослі люди бачать сни, хоча і проводять у ній лише четверту частину від усього часу сну.
Виходить, що якщо немовлята все ж таки можуть бачити сни, то дивляться їх протягом часу, що дорівнює восьмигодинному робочому дню.
Але не поспішайте заздрити малюкам. Нейрофізіологи вважають, що організм немовлят використовує фазу швидкого сну з іншою метою. Саме в цей період мозок новонароджених вибудовує нейронні зв'язки та продовжує розвиток мовної функції.
Неврологи пояснюють, що сни у тому вигляді, в якому їх бачать дорослі люди, починають снитися дітям віком приблизно сім-вісім років.
У цей час дитина починає ясно усвідомлювати власну особистість, що необхідне виникнення персоніфікованих емоційних відчуттів під час сну.
Паралельно з цим розвивається і ототожнення дитини з самим собою в минулому, що також впливає на виникнення сновидінь. Тож запитайте свого малюка, що йому снилося сьогодні.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Чому мамам хлопчиків дуже пощастило?
Чи можна гуляти дитині з температурою?
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)
Вареники по-полтавськи - наче пухкі хмаринки з начинкою