Це не просто некрасиво, а ще й може негативно вплинути на здоров'я.
На думку психологів, шкідливі звички дітей – це знак того, що вони відчувають стрес. Для дитини стресом є як позитивні емоції, і негативні. Коли діти йдуть у садок чи школу, вони відчувають сильний стрес і часто починають гризти нігті. Це допомагає їм зняти напругу у скрутній обстановці.
Якщо у сім'ї постійно відбуваються скандали, дитина також переживає сильний стрес. Діти вразливі, тому їх переживання теж можуть вилитися у звичку гризти нігті.
Щоб відучити дитину від цієї пристрасті, не дійте агресивно і з натиском. Щодня м'яко та доброзичливо нагадуйте дитині, що це шкідливо, що бактерії можуть потрапити до рота, від чого можна захворіти.
Оскільки дитина не винна в тому, що вона гризе нігті, не лайте її, інакше, можливо, вона робитиме це потай. Набагато краще зайняти руки дитини: малювати та розфарбовувати, ліпити із пластиліну, робити вироби, збирати пазли та мозаїку. Якщо дитина знову тягне руки до рота, придумайте йому гру: стискати і розтискати кулачки, плескати в долоні, і т.д.
Необхідно знайти щось цікаве відповідно до віку дитини: це може бути вишивка, орігамі, допомога татові в гаражі. Якщо заняття буде цікавим для дитини, відучання від шкідливої звички проходитиме безболісно.
У спокійній та дружній атмосфері у звичці гризти нігті не буде потреби. Постарайтеся виключити сильні стреси для дитини, тому що емоційні струси сприяють закріпленню шкідливих звичок.
А ви в дитинстві гризли нігті?