Діти доволі часто зригують. При цьому деякі батьки вважають таке нормальним, а інші турбуються.
малюк їсть
Є таке поняття як функціональний гастроінтестинальний розлад – функціональне порушення шлунково-кишкового тракту, зумовлене анатомо-фізіологічними особливостями дітей першого року життя. Ці розлади спостерігаються часто, їх можна вважати варіантом норми. Найбільш поширене – зригування, яке спостерігається у 40 – 50% дітей перших місяців життя.
Причини такого стану різноманітні - це і більш високе розташування переходу стравоходу в шлунок, що є причиною слабкості нижнього стравохідного сфінктера, і те, що дитина перші місяці життя майже весь час перебуває в горизонтальному положенні, і куляста форма шлунка, і короткий стравохід - все це призводить до того, що діти часто зригують.
Свого часу така особливість була корисною: наші далекі предки носили своїх дитинчат переважно вертикально, і в цьому становищі у дитини відбувалися не зригування, а відрижка, і звільнялося більше місця в шлунку для молока. Ми ж своїх дітей носимо горизонтально.
Але необхідно розрізняти фізіологічне та патологічне зригування.
При патологічному зригуванні дитина зригує не відразу після їжі, а через великий проміжок часу, рясно і часто. Вночі може погано спати через те, що його турбує переміщення шлункового вмісту в стравохід (через горизонтальне положення). Такий стан може призвести до запалення слизової оболонки стравоходу. Подразнення слизової стравоходу - привід звернутися до гастроентеролога.
Гастроезофагеальна рефлюксна хвороба (ГЕРХ) виявляється більш ніж у 10% немовлят зі зригуванням. Важливо: рясні зригування - не привід приймати лікарські препарати, особливо начитавшись в інтернеті порад і самостійно поставивши діагноз! Слід звернутися до лікаря.