Періодично в Україні зростає захворювання дітей на кір. Як зрозуміти, що дитина хворіє саме ним?
кір
Для зараження кором достатньо того, щоб хвора людина побувала в приміщенні, яке не провітрюється. Інкубаційний період триває від 7 до 21 дня. Джерело захворювання – хвора людина. Кір дуже заразний і передається повітряно-крапельним шляхом. Вірус може переміщатися повітряним шляхом, наприклад, через вентиляційні шахти багатоквартирних будинків.
У перші дні хвороби симптоми кору схожі на ознаки гострої респіраторної інфекції. Піднімається температура, часто вище 38 С. Починається нежить, кашель, кон'юнктивіт. Пацієнт може скаржитися на біль в очах від яскравого світла.
На другий день від початку захворювання на слизовій порожнині рота в області жувальних зубів проступає енантема – плями білого кольору.
На четвертий день з'являються висипи (екзантеми) на тілі. Висипання починає з'являтися на обличчі і шиї, потім поширюється на руки, тулуб і ноги.
Специфічного лікування кору немає. Пацієнт повинен дотримуватися постільного та питного режиму, при високій температурі – приймати жарознижувальні препарати. Якщо навколишні люди щеплені не були, їх вакцинують. У тяжких випадках або при виникненні ускладнень лікування проводиться в стаціонарі.
Тому цей етап просто треба перетерпіти, щоб отримати імунітет на все життя.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
3 грубі помилки, які руйнують авторитет мами в очах дитини