Перший рік роботи у медичних установах є дуже стресовим для медиків.
Як старіє ДНК молодих лікарів?
Дослідники з Університету Мічигану вирішили простежити за ДНК молодих лікарів. Спостереження показали, що в перший рік їх роботи процеси старіння ДНК прискорюються в 6 разів проти норми. У всіх 250 молодих медиків, за якими спостерігали дослідники, відзначалося істотне зменшення теломерів - кінцевих ділянок хромосом, по довжині яких можна зробити припущення про тривалість життя і здоров'я людини. З віком наші теломери скорочуються і розщеплюються, що робить наш організм врзливішим. І ось тепер встановлено, що у молодих лікарів це старіння ДНК відбувається з повільною швидкістю.
Висновки цього дослідження дозволяють припустити, що проведення ДНК-аналізу серед молодих медиків допоможе оцінити рівень стресу, з яким вони стикаються, а також захистити фахівців від професійного вигорання. Скорочення теломерів - це індикатор не тільки прискореного старіння, а й підвищеного ризику різних хвороб. Опитування показали, що зіштовхуються з максимальним рівнем стресу молоді фахівці демонстрували і максимальну швидкість старіння ДНК. На цей показник також впливали робочі зміни - чим довше працювали лікарі, тим швидше скорочувалися теломери.
Середньостатистична тривалість робочого тижня медиків в США становить 64,5 години. Однак, у деяких молодих фахівців вона збільшувалася більш ніж на 16 годин і досягала 80 годин в на тиждень.