Тепер можна сміливо сказати, що у всьому винні гени.
гени
Ген ожиріння, або FTO (fat mass and obesity associated), пов'язаний з виробленням гормонів насичення - лептину і греліну. При великій кількості цього гормону в організмі у людини швидко настає насичення, при нестачі - ви можете не відчувати ситість ще 30-40 хвилин і, відповідно, будете продовжувати їсти.
За апетит відповідає ген MC4R. Через цей рецептор в мозок подається сигнал про придушення голоду та припинення споживання їжі. Якщо в цих генах трапляється поломка, то ймовірність розвитку ожиріння зростає. Коли почуття насичення довго не настає, людина може їсти довго і багато, що згодом призводить не лише до почуття тяжкості, а й до зайвої ваги. Бажання вгамувати голод посилюватиметься, виникатиме раніше часу, вам завжди хочеться їсти. Якщо споживати екстра калорії і не встигати їх вчасно витрачати, набір зайвої ваги неминучий.
Хтось любить жирну їжу, хтось ні. Причинно-наслідкові зв'язки потрібно шукати в роботі рецептора — CD36. Він відповідає за сприйнятливість, прихильність до жирів у харчуванні: поломка в CD36 виражатиметься у сильному потягу до жирної їжі, сприятиме набору зайвих кілограмів. Адже чим більше поломок у генах, які відповідають за набір ваги, тим вищий ризик переїдання та ожиріння.
А у вас є зайва вага?
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
9 запитань, які допоможуть зрозуміти, що дитина думає про маму