Людська схильність до заощадження та накопичення грошей може бути закладена генетично. Дослідження проводили на близнюках. Раніше дослідники вже пробували пов'язати генетику з економікою.
Багатство та генетика
Генрі Кронвіц та Стефан Сігель зіставили дані шведського реєстру братів близнюків, а також індивідуальні відомості про особисте багатство, які податкова служба Швеції надає для вчених. У розрахунок були взяті дані про витрати та загальний фінансовий стан близнюків у період з 2003 по 2007 рік.
В результаті вчені помітили, що монозиготні (однояйцеві) близнюки – носії одного генотипу, куди більше схожі один на одного своїм відношенням до фінансів, ніж дизиготні близнюки з відмінним набором генів. Ця різниця мала місце у більш ніж третині випадків, коли близнюки виявляли нетипову для свого брата чи сестри поведінку у сфері грошового заощадження.
"Ми та багато інших економістів навіть не замислюємося про такий стан справ, оскільки це йде в розріз із загальноприйнятим способом усвідомлення людської природи та індивідуальності щодо власних фінансів", - зазначає Стефан Сігель.
Раніше дослідники вже пробували пов'язати генетику з економікою. У дослідженні, опублікованому в Journal of Finance в 2010 році, була описана теорія, як гени впливають на схильність людини приймати ризиковані рішення в бізнесі. Ця сфера досліджень вважається наступним щаблем після нейроекономіки і вже претендує на звання генної економіки.
Нагадаємо, що гени позначається не тільки на економіці - раніше вчені дійшли висновку, що люди вибирають собі подружжя зі схожим генотипом.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Що повинна вміти дитина, перш ніж іти до дитячого садка?