Хтось вважає, що причиною пияцтва і алкоголізму є слабка сила волі, а хтось вважає, що вся справа в спадковості. Вживання занадто великої кількості алкоголю може викликатися генами, як стверджують вчені. В ході дослідження вони проаналізували геном десятків тисяч людей для того, щоб визначити, як ДНК можуть впливати на рівень вживання алкоголю. Встановлено, що вживають великі обсяги алкоголю (не менше 5 пляшок вина в тиждень для чоловіків і трьох з половиною для жінок) мають 6 специфічних генетичних варіантів.
Ці "вигини" в ДНК можуть порушувати біологічні шляхи, пов'язані з процесами заохочення і задоволення. В результаті, людина відчуває більше радості від вживання алкоголю, ніж більшість інших людей. Відзначимо, що наука вже давно вважає специфічні генетичні характеристики можливою причиною розвитку нездоровий тяги до алкоголю. Їх виявлення може послужити основою для розробки набагато більш дієвих методів лікування алкогольної залежності, яка в екстремальних своїх формах може призводити до самого сумного результату. На думку ряду вчених, алкоголізм наполовину визначається генами, а на решту залежить від зовнішніх факторів на кшталт віку вживання першого спиртного напою.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Популярні міфи про алкогольні напоїСам по собі алкоголізм пов'язаний з розвитком понад 60 хвороб, серед яких захворювання печінки, серцево-судинної системи і пухлини. У США від алкоголізму і пияцтва страждає більше 14 млн чоловік, в Росії їх число наближається до 4 млн. Йдеться про всіх стадіях, включаючи першу, на якій лише формується стійка тяга до спиртних напоїв, і останню, яка супроводжується стрімким руйнуванням особистості людини. 4-я стадія алкоголізму вважається невиліковною. Про це пише The Times.