Однак, як показали експерименти співробітників Університету Квінсленда, Австралія, його можна "відключити" і таким чином зупинити набір зайвих кілограмів.
Як повідомляється, у людей із зайвою вагою були виявлені зміни в запальному гені RIPK1, що провокувало підвищену експресію гена в жировій тканині і підвищувало ризик ожиріння.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Дієти не лікують ожирінняВідомо, що цей ген потрібен для здорової відповіді імунної системи, але в той же час при відхиленнях в роботі він викликає гіперзапалення. У свою чергу, між ним і ожирінням є прямий зв'язок.
"Виключення" гена RIPK1 допомогло підтримувати нормальну вагу і знизити ризик діабету у мишей, хоча їх дієта містила велику кількість жирів. При цьому миші з нормальним рівнем RIPK1 набрали вагу через аналогічну дієту.
Як пояснюють вчені, при ожирінні імунна система активується і імунні клітини перевантажені, через що виникає руйнівне запалення.
Небезпечні варіації гена RIPK1 зустрічаються у 8-12% населення. Такі люди можуть відчувати утруднення при контролі ваги, незважаючи на здоровий спосіб життя.