Ще однією причиною бездітності, крім проблем з фертильністю, може бути спадковість. Деякі гени, як з'ясували вчені Wellcome Sanger Institute, змушують людей відмовлятися від продовження роду.
Генетика та продовження роду
Бездітність стає все більш поширеним явищем у сучасних розвинених суспільствах. Сім'я вже втратила своє первинне підґрунтя, коли дітей народжували для того, щоб вони допомагали батькам у старості. Зараз існують різні соціальні служби, будинки для людей похилого віку та інші варіанти, через які люди нерідко наважуються не народжувати. Але також зростають проблеми з фертильністю, причому як у жінок, так і у чоловіків. Вони пов'язані з погіршенням екології та ожирінням.
Однак невелика кількість бездітних людей, як з'ясували вчені, мають специфічні генетичні варіанти, через які у них різко знижується саме бажання заводити сім'ю. Ці мутації не призводять до безпліддя, але впливають саме на поведінку людини. Власники цих генів віддають перевагу самотньому способу життя і просто не хочуть мати дітей. Також ці гени якимось чином скорочують рівень матеріального добробуту людей та їхнє бажання здобувати вищу освіту.
Експерти вважають, що це відкриття допоможе пояснити, що відбувається в сучасному суспільстві, яке переживає найсерйознішу демографічну кризу. Але необхідні додаткові дослідження щодо того, чому деякі бездітні люди не виявляють бажання заводити дітей, хоча мають для цього всі умови. Можливо, до цього підштовхують деякі риси характеру.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Що не можна забороняти дітям?
3 грубі помилки, які руйнують авторитет мами в очах дитини
Тушковане куряче філе з гарбузом в сметанному соусі