Влітку люди більше хворіють через брудні руки, зіпсовані продукти чи неякісну воду, аніж через респіраторні інфекції. Як цього уникнути?
1. Мийте руки з милом щоразу перед їжею, після відвідин туалету, після повернення з прогулянки.
2. Завжди мийте перед вживанням будь-які овочі та фрукти. Навіть ті, що у шкірці: банани, апельсини, мандарини. А ще краще обполіскуйте після миття кип'яченою водою. Перед тим як розрізати, ретельно вимийте кавун, це допоможе запобігти забрудненню ягоди небезпечними мікроорганізмами, яйцями гельмінтів.
3. Для пиття краще використовуйте бутильовану (або хоча б кип'ячену) воду та одноразові стаканчики.
4. Використовуйте лише чистий або одноразовий посуд.
5. Регулярно проводьте вологе прибирання у будинку.
6. Мийте дитячі іграшки кожного разу після прогулянки і регулярно пилососьте та періть в пральній машинці м'які іграшки, а також мийте пластикові іграшки.
7. При покупці товарів обов'язково перевіряйте термін придатності. Дотримуйтесь температурного режиму зберігання продуктів, що швидко псуються – кисломолочних, сирів, ковбас, сосисок, тістечок, тортів.
8. Відокремлюйте при транспортуванні та зберіганні сире м'ясо, птицю, морепродукти від готової їжі. Для оброблення сирої та готової продукції використовуйте окремі дошки та ножі.
9. Ретельно проварюйте або просмажуйте продукти, особливо м'ясо, птицю, рибу, яйця.
10. Не залишайте їжу при кімнатній температурі довше, ніж на 2 години. Захищайте продукти від комах та гризунів.
11. У жодному разі не беріть участь у приготуванні їжі для сім'ї та гостей, якщо почуваєтеся нездоровим (особливо при розладі випорожнень, нудоті, болю в животі).
Коли дотримуватись всіх цих правил, то й захворіти шансів буде менше.