Так чи інакше, але відновлення емалі можливе на початковій стадії процесу, поки руйнування і демінералізація ще не перейшли в розряд критичних.
В основному такі процедури пов'язані з проведенням регулярних заходів з використанням загальнодоступних речовин. Деякі, спрямовані на усунення самої причини руйнування. Перш ніж починати користуватися цими порадами, найкраще провести консультацію з фахівцем-стоматологом і з'ясувати цю причину.
• Перегляд режиму харчування і раціону. Необхідно включити в нього ті продукти, які спочатку містять велику кількість кальцію. В першу чергу, це натуральні молочні продукти, зокрема, сир. Також багаті кальцієм бобові - сочевиця, квасоля, горох, боби, і деякі овочі, наприклад, селера та інші. Тоді постраждалі ділянки зможуть заповнити недолік елемента.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як вилікувати стоматит самостійно• Зміна засобів гігієни для порожнини рота. Наприклад, використання паст, що не містять фтор, покупка нової щітки з м'якими щетинками, які не будуть травмувати поверхню і посилювати процес.
• Чистку бажано доповнювати ще й масажем ясен, який також сприяє зміцненню, так як поліпшується кровообіг на цих ділянках, а відповідно, і надходження поживних речовин. Можна масаж проводити просто пальцем, здійснюючи неширокі і неагресивні кругові рухи по поверхні ясен.
Використання народних засобівКрім звичайних домашніх процедур і методів, є також ряд рецептів від народної медицини, які сприяють відновленню емалі.
• Суміш соків буряка і часнику слід прикладати на короткий час до поверхні зубів, а потім ретельно прополоскати водою.
• Полоскання протягом тижня-двох слабким теплим розчином соди. На один стакан йде одна чайна ложка. Замість соди можна використовувати таким же чином морську сіль.
• Для чищення зубів два рази на тиждень протягом півтора місяців можна використовувати дві стовчені таблетки звичайного активованого вугілля. В якості миючого засобу замість активованого вугілля можна використовувати деревну золу.