Вік від 20 до 40 років. Розсіяний склероз може з'явитися в будь-якому віці, але найчастіше він виникає саме в цьому віковому проміжку.
Жіноча стать. Жінки страждають цією хворобою в два рази частіше, ніж чоловіки.
Родичі з таким діагнозом. Якщо один з батьків або брат / сестра хворіли розсіяним склерозом, ймовірність того, що людина захворіє, становить 1-3 відсотки, тоді як ризик захворіти у загальній популяції становить 0,1 відсотка. Проте дослідження захворювання близнюків показують, що спадковість не є єдиним вирішальним фактором. Якби розсіяний склероз був обумовлений тільки генетичною схильністю, то у однояйцевих близнят був би однаковий ризик виникнення захворювання. Однак у однояйцевого близнюка ймовірність настання розсіяного склерозу становить лише 30 відсотків, якщо його близнюк вже страждає цим захворюванням.
Інфекції. Деякі віруси пов'язані з розсіяним склерозом. На сьогоднішній день найбільший інтерес викликає взаємозв'язок розсіяного склерозу з вірусом Епштейн-Барра, який є збудником мононуклеозу. Яким чином вірус Епштейн-Барра може підвищувати вірогідність появи розсіяного склерозу залишається неясним.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Куркума - найкраща спеція для омолодженняБіла раса. Білі люди, особливо ті, хто народився в Північній Європі, знаходяться в групі найвищого ризику захворіти на розсіяний склероз. Найнижчий ризик у тих, хто народився в Азії, Африці чи Америці.
Наявність певних аутоімунних хвороб. Ризик появи розсіяного склерозу збільшується при наявності у людини захворювання щитовидної залози, діабету першого типу або запалення кишечника.