1. Голод. Для живлення мозку постійно потрібна глюкоза і в тому разі, якщо йому не вистачає цукру, він сигналізує організму про голод. Цей сигнал може надходити не прямо, часто людині не хочеться, а мозок вимагає живлення, «включаючи» головний біль. У цьому випадку необхідно з'їсти що-небудь солодке, борошняне або випити чай з цукром. При цьому необхідно врахувати, що такий метод підійде тільки для екстреного купірування болю.
2. Спека. Згідно з дослідженнями, підвищення температури на 5 °С збільшує частоту розвитку головного болю на 7,5%. Тому спека особливо болісна для людей, схильних до мігреней. Підвищення температури викликає розширення судин, а воно активізує трійчастий нерв і людина відчуває головний біль.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Біль у шлунку: які захворювання його викликаютьГоловний біль може бути пов'язаний з зневодненням організму. Дефіцит рідини провокує зниження кровопостачання мозку, що, в свою чергу, викликає головний біль і навіть непритомність. А тому слід пити як мінімум 2 л води в день.
3. Депресія. Постійний головний біль протягом декількох тижнів може сигналізувати про приховану депресію, яка виникає через зниження рівня серотоніну. У цьому випадку болезаспокійливі безсилі, а проблему здатні вирішити тільки антидепресанти, перед вживанням яких слід проконсультуватися у лікаря.