Не переставляйте будильник на більш пізній час після дзвінка. Вставати з ліжка потрібно відразу після дзвінка будильника, так як переставляючи таймер будильника, ви прирікаєте себе на так званий «рваний» сон. Наукові дослідження показують, що він не тільки не вирішує проблему недосипу, а й змушує людину відчувати себе втомленою протягом усього дня.
Лягайте в ліжко в один і той же час. Організм легше справляється з невеликим недосипом, якщо людина засинає щодня в один і той же час. Якщо такого стійкого часу немає, і в ліжку людина виявляється залежно від обставин, її біологічні ритми вийдуть з ладу, що призведе до втоми і безсоння.
Не пийте багато чаю або кави. Лікарі рекомендують пити чай або каву в першій половині дня, а після обіду - тільки напої, не містять кофеїну. Цей компонент впливає на організм людини протягом 12 годин після його прийняття, так що вранці любителі чаю можуть почувати себе некомфортно.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Які ліки потрібні у відпустці: збираємо аптечку Позбавтеся від тривожних думок. Не потрібно дозволяти собі міркувати в ліжку про мінливості власного життя. Необхідно «визволяти» голову від важких думок як мінімум за годину до того, як піти спати, - наприклад, прийнявши теплу ванну або почитавши книгу.
Намагайтеся не спати вдень. Ті, хто любить подрімати вдень, можуть мати проблеми з засипанням по вечорах. Якщо не можете без денного сну, робіть це не пізніше чотирьох годин дня. Сон повинен бути нетривалим - не більше 30 хвилин, радять медики.
Не їжте перед сном солодощі. Підвищений рівень цукру може стати причиною неспокійного сну, частих пробуджень. Їсти перед сном (якщо дуже потрібно) краще білкові продукти.