Надмірна пітливість ніг значно ускладнює життя. У більшості випадків від цієї проблеми рятує симптоматичне лікування, наприклад, спеціальні ванночки, які надають в'яжучу дію і допомагають знизити діяльність потових залоз. Детальніше читайте у "Країні Здоров'я".
Ваночки з шафлії заспокоять шкіру
Для лікування пітливості ніг вельми ефективні засоби народної медицини, якщо використовувати їх регулярно. Прекрасно зарекомендував себе настій березових бруньок. Для приготування такого настою 5 столових ложок бруньок берези слід помістити в скляну ємність і залити 400 мл горілки. Ємність закрити і наполягати нирки протягом 10 днів в холодильнику, періодично струшуючи.
Отриманою настоянкою березових бруньок ретельно протирають шкіру стоп, особливу увагу приділяючи ділянкам між пальцями. Процедуру необхідно проводити як мінімум 3 рази на день протягом двох тижнів. Як правило, пітливість значно зменшується вже на другий-третій день, але переривати курс не слід, щоб результат був стійким.
Відмінно допомагають від пітливості і цілющі ванночки. Для таких ванночок можна використовувати кору дуба, відому своїми в'яжучими властивостями. 3 столових ложки подрібненої кори дуба заливаються 0,5 л води, доводяться до кипіння і варяться на слабкому вогні протягом двадцяти хвилин. Відвар настоюється протягом 2-3 годин і проціджують через марлю. Гарячі ножні ванни з такого відвару, розведеного наполовину водою - дуже ефективний засіб. Робити подібні ванночки слід протягом 10 днів перед сном. При необхідності курс можна повторити через пару тижнів.
Для приготування ванн можна використовувати й інші лікарські рослини, наприклад, хвощ. На 1 літр води слід взяти 4 столові ложки подрібненого листя хвоща, приготувати відвар і використовувати його для 20-хвилинних ножних ванночок.
Ванночки з шавлії не тільки допоможуть позбутися пітливості, але і заспокоять роздратовану шкіру. Для приготування такої ванни знадобиться відвар з половини склянки сушеної шавлії на літр води. При бажанні шавлія можна поєднувати з м'ятою і кропивою (всі трави слід брати в однаковій кількості, або ж шавлія може переважати).
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Що повинна вміти дитина, перш ніж іти до дитячого садка?