При перших ознаках неблагополуччя стану суглобів ступні (набряки і втома ніг до вечора) слід в першу чергу в якості профілактики переглянути свій режим харчування. Для посилення виведення сечової кислоти з організму дієтологи рекомендують багато пити і приймати всередину сечогінні настої.
При загострених станах необхідно виключити з раціону продукти, насичені пуринами: жирне м'ясо, печінку, наваристі бульйони. У ці дні треба більше пити мінеральної води, яка добре вимиває з організму пурини. Хорошиою радою буде обмеження в харчуванні, особливо внутрішніх органів тварин — печінка, серце, нирки, а також сардин, шпротів, смаженого м'яса, деяких овочів (шпинат, спаржа, помідори, брюссельська і цвітна капуста), грибів, риби. Обмежити прийом кави, вживання солі і прянощів і т.д.
Список небажаних при подагрі продуктів досить довгий. Однак не варто турбуватися, так як продуктів з обмеженим вмістом пуринів достатньо: швейцарський сир, картопля, морква, салат, хліб, курячі яйця, гречана і перлова крупа, рис, пшоно, вівсянка, яблука, груші, сливи, абрикоси, цитрусові, виноград , горіхи.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Три способи скоро позбутись судом нігПам'ятайте, що при подагрі категорично протипоказано тривале голодування.
Для більш ефективного лікування подагри, треба дотримуватися наступних рекомендацій:
регулярно приймайте прописані препарати в призначеному дозуванні;
не носіть незручне та щільне взуття, постарайтеся уникнути травм суглобів і великого фізичного навантаження;
намагайтеся не переохолоджуватися і бережіться від простудних захворювань;
стежте за нормальним рівнем артеріального тиску, так як препарати, які піднімають тиск, містять компоненти, що підвищують рівень сечової кислоти. Щоб не застосовувати лікарські препарати, боріться з високим тиском природними методами: знижуйте зайву вагу, обмежте вживання солі;
стежте за своїм раціоном харчування;
уникайте алкоголю;
займайтеся спортом.