Заразна хвороба вітрянка частіше зустрічається в дитячому віці. Однак і дорослі від неї не застраховані, причому у них збудник цієї хвороби може викликати не тільки вітряну віспу, але і оперізуючий лишай - не менше неприємне захворювання.
З моменту зараження вітрянкою до появи перших її симптомів може пройти від 2 до 3 тижнів. Це так званий прихований, або інкубаційний період хвороби, протягом якого вірус активно розмножується. Незабаром на його присутність починається захисна реакція організму, яка проявляється низкою ознак.
Першим симптомом вітрянки є підвищення температури і нездужання. Через 2-3 дні, а іноді й відразу по всьому тілу починає з'являтися висип. У деяких випадках він покриває спочатку волосяну частину голови і обличчя і тільки через добу поширюється на тулуб, руки, ноги і слизові.
Відрізнити висипання при вітрянці від інших шкірних хвороб можна по характерному їх виду. На шкірі з'являються виступаючі червоні плями, протягом декількох годин вони перетворюються в пухирці з прозорим вмістом. Через 1-2 дні вони підсихають і утворюють скоринки. Це викликає постійний помірний свербіж шкіри.
Висип з'являється хвилеподібно і кожен раз супроводжується підвищенням температури і нездужанням. Нові висипання підсихають, а поруч знову і знову з'являються інші. Через це на тілі одночасно присутні плями, кірочки і бульбашки. Протягом усього періоду хвороби спостерігається 3-4 хвилі.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вітрянка: симптоми та лікуванняВітрянка у дорослих протікає набагато важче, ніж у дітей. Крім поганого загального самопочуття страждає і шкіра. Її клітинний обмін відбувається не так швидко, як колись, через що після висипу можуть залишатися дрібні рубчики, особливо якщо висипання вчасно не оброблялися або піддавалися розчісуванню.
Тривалість вітрянки залежить від імунітету. Чим сильніше ослаблений організм, тим більше ймовірність протікання інфекції в ускладненій формі. Тому при перших підозрах необхідно викликати додому лікаря і далі виконувати всі його розпорядження.