Запаморочення і слабкість. З такими скаргами до лікаря звертається кожен другий пацієнт. Причини можуть бути різними: психогенні розлади, порушення вестибулярного апарату, остеохондроз, порушення кровообігу, низький артеріальний тиск. Щоб визначити причину, лікар призначає повне медичне обстеження.
1. Якщо у вас присутня слабкість, запаморочення, буває нудота, блювання, зверніться до невропатолога. Напрямок до вузького спеціаліста випише лікар загальної практики після того, як ви здасте лабораторні аналізи крові, сечі.
2. Невропатолог призначить комплексне обстеження. Так як запаморочення можуть викликати більш 80 найменувань захворювань, то вам призначать томографію мозку на виявлення пухлинних захворювань або новоутворень, наприклад кіста - це порожнисте утворення, заповнене рідиною. Розростаючись, вона може тиснути на різні центри головного мозку, що нерідко є причиною запаморочення.
3. Психогенне запаморочення з'являється після емоційних стресів або при хронічних стресах. Крім слабкості і запаморочення ви можете відчувати тривогу, психічну нестійкість, істеричність, перепади настрою.
4. Крім пухлин запаморочення можуть викликати мікротравми мозочка, судинні ураження, атеросклероз судин головного мозку. Всі мозкові порушення з успіхом діагностуються за допомогою магнітно-резонансної томографії. Лікар поставить діагноз і призначить необхідне лікування.
5. Також вам доведеться пройти повне обстеження серцево-судинної системи. Функціональні порушення роботи серця викликають запаморочення, слабкість, нестабільний кров'яний тиск, тахікардію або брадикардію. Для діагностики серця проводять ЕКГ, УФГ, коронарографію, ехокардіографію. На підставі даних обстежень лікар може поставити точний діагноз.
6. Вам видадуть направлення до окуліста для обстеження очного дна. Якщо внутрішньоочний тиск підвищений, то це може викликати серйозні запаморочення і слабкість.
7. Остеохондроз і остеоартроз шийного відділу хребта викликає сильне запаморочення, слабкість, нудоту. Діагностика проводиться за допомогою магнітно-резонансної томографії, УЗД і рентгена.
8. Обов'язково здайте кров на онкомаркери. Початкова форма онкологічних захворювань проявляється загальною слабкістю і запамороченням. У цей час інші методи діагностики ще не приносять ніяких результатів, оскільки пухлина утворюється набагато пізніше і її наявність не можна визначити на першій стадії раку.