Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи - Covid-19 


Кашель: які захворювання він супроводжує

14:30, 21 Січ 2016 · Категорія: Лікування · Переглядів 4477 · 

Щозими тишу офісу порушує покашлювання. Сухе, "гавкаюче", мокре, грудне. Але зимова застуда і грип - далеко не єдині причини, що викликають гострі напади кашлю (що продовжуються до 4 тижнів) і хронічні (більше 8 тижнів). А причину знати потрібно, тому що кашель - це не хвороба, а симптом хвороби, спроба легень позбутися подразника. Ось вісім найпоширеніших причин кашлю:


Кашель може бути симптомом як простуди, так і більш серйозного захворювання

Кашель може бути симптомом як простуди, так і більш серйозного захворювання



1. Бронхіт (гострий кашель)

Звичайна застуда може викликати сухий кашель на додаток до інших симптомів на зразок нежиті, болю в горлі та закладеного носа. Але якщо кашель домінує, у тебе може бути гострий бронхіт. Зазвичай він супроводжується мокрим кашлем. Мокрота може бути непрозорою, але за її кольором не можна визначити, інфекція це або вірус, потрібно аналіз. У більшості випадків гострий бронхіт має вірусну природу, а значить, антибіотики не допоможуть. Середній термін зникнення кашлю при правильному лікуванні - 18 днів.

2. Пневмонія (гострий кашель)

Гострий кашель з безбарвною або кривавою мокротою вказує на пневмонію, небезпечне захворювання, яке лікують антибіотиками. Воно також може супроводжуватися високою температурою, втомою, задишкою і ознобом. При цьому кашель може проявлятися не відразу, оскільки в деяких випадках інфекція в легенях може виявитися настільки щільною, що буде потрібно кілька днів роботи антибіотиків, щоб можна було щось відкашляти. Пневмонію можна підчепити як застуду, а можна заробити як ускладнення після іншої хвороби. Якщо симптоми звичайної застуди через кілька днів перетворюються на ознаки пневмонії, пора бити тривогу і викликати лікаря. Він, швидше за все, призначить флюорографію.

3. Інгібітори АПФ (хронічний кашель)

Це препарати, які застосовують для зниження артеріального тиску. Відпрацювавши, вони викликають вироблення в організмі речовини під назвою брадикінін, яке може стимулювати кашель. "Цей кашель зазвичай гірше, ніж просте незручність, - говорить пульмонолог Університету Південної Кароліни Бренді Ньюсом. - Він дуже сухий, частий, схожий на гавкаючий". Найдивніше, що ти можеш приймати ці препарати роками без проблем, а потім в один прекрасний день почати кашляти. У такому випадку лікар, швидше за все, переведе тебе на інші ліки і через 3-4 тижні інгібітори АПФ повністю виведуться з твого організму.

4. Носоглоткова затікання (хронічний кашель)

Одна з найпоширеніших причин хронічного кашлю. Соплі з придаткових пазух носа стікають в горло замість того, щоб випливати з носа. Як говорить директор міждисциплінарної програми по боротьбі з кашлем Університету штату Огайо Джонатан Парсонс, коли соплі досягають голосових зв'язок, вони викликають роздратування і мокрий кашель. Ти можеш помітити загострення вночі унаслідок горизонтального положення тіла. Ти можеш навіть прокидатися, відкашлюючи слиз. Вранці у тебе може бути розлад шлунка через потрапила в нього слизу. Поставити правильний діагноз у цьому випадку допомагає сканування пазух. Для лікування в цьому випадку виписують антигістамінні препарати.

5. Гастроезофагеальна рефлюксна хвороба (хронічний кашель)

Ще одна широко поширена причина хронічного кашлю. Але, за словами Парсонса, багато людей не знають, що захворіли, оскільки замість типових симптомів начебто печії і нетравлення шлунку хвороба проявляється простим кашлем, який пов'язаний з роздратуванням голосових зв'язок через зворотного викиду шлункового соку в стравохід. У цьому випадку люди зазвичай помічають, що кашель посилюється після щільного прийому їжі, а також вночі або вранці через горизонтального положення тіла. Лікар може поставити діагноз шляхом заміру кількості кислоти в стравоході за допомогою гастроентероскопіі. Для лікування може знадобитися зміна дієти: відмова від алкоголю, кофеїну, їжі на ніч, гострої і жирної їжі. Плюс ліки проти гастриту.

6. Астма (хронічний кашель)

Останній представник трійки найпоширеніших причин хронічного кашлю. Задишка і сухий кашель при астмі з'являються в наслідок скорочення трубочок, по яких повітря надходить у легені. Є навіть окремий рідкісний тип астми, при якому кашель може бути єдиним симптомом. Астму зазвичай діагностують за допомогою тестів на дихання і роботу легенів, а також тесту на гіперреактивність повітряних шляхів. У такому випадку призначають медикаментозне лікування.

7. Хронічна обструктивна хвороба легень (хронічний кашель)

Це серйозне і прогресуюче захворювання, що вражає дихальні шляхи, виникає після тривалого періоду куріння або вдихання дрібних частинок начебто пилу. Є два види його протікання: хронічний бронхіт та емфізема. У першому випадку повітряні шляхи постійно запалені, що викликає хронічний кашель з мокротою. Емфізема пошкоджує альвеоли легенів, знижуючи надходження кисню в кров. Це викликає сухий кашель, хрипи і задишку. Лікування схоже з лікуванням астми. Ліки допомагають впоратися з симптомами, але сама хвороба вважається невиліковною.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Сухий кашель: як його пом'якшити та вилікувати

8. Рак легенів (хронічний кашель)

Якщо ти кашляєш вже багато тижнів, думка про рак легенів напевно тебе відвідувала. Це й зрозуміло: така форма раку залишається однією з найнебезпечніших, з виживанням більше 5 років лише у 17% отримали діагноз. Але доктор Парсонс поспішає заспокоїти тебе: "Вкрай рідко кашель буває єдиним симптомом раку легенів. За 8 тижнів крім нього мали б з'явитися й інші". Йдеться про втрату ваги, відхаркуванні крові, загальної втоми і болю в грудях. Якщо у тебе є такі симптоми, терміново покажись лікарю. Він, швидше за все, призначить рентгенівське дослідження.

У рідкісних випадках на знімку рак легенів можна переплутати з пневмонією. Так що якщо тобі поставили діагноз пневмонія, але тобі не стало краще після декількох курсів антибіотиків, тобі треба повторити рентген. Взагалі, краще повторити через 6-8 тижнів в кожному разі. І не забувай, що у тих, хто не палить, рак легенів теж буває, як і хронічна обструктивна хвороба, хоча вони набагато більш вірогідні у курців і у пізно кинули. Якщо ти все ще куриш, швидше кидай!


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:





Підписатись не коментуючи
E-mail:
 Додавання коментаря:
Ім'я:
Пароль: (якщо зареєстрований)
Email: (обов'язково!)

теги форматування

додати смайли
Підписатись на коментарі по e-mail
 

Пропонуємо переглянути наше відео





Останні новини

12:30
Натуральний сік допоможе проти 11 хвороб
17:30
Три цілющі напої від болю в горлі
12:30
7 ознак того, що причиною болю голови є серйозна хвороба
22:30
Простий напій, котрий має аж 10 корисних властивостей
17:30
Метод, котрий позбавить головного болю за 1 хвилину
9:30
Проблеми зі здоров'ям, котрі провокують хропіння
9:30
Як швидко відновити печінку після вживання алкоголю
6:30
Чому в людини постійно червоний ніс
10:30
4 причини, чому вранці болить голова
21:30
Що таке гіпербарична киснева терапія
6:30
Хвороби, про які можуть розповісти ваші ноги
1:20
Поширені причини втрати слуху
13:30
Як позбутися білих плямок на нігтях?
12:30
5 хвороб, котрі можна визначити по вигляду щік
21:30
Стиль життя, котрий бореться з хворобами Альцгеймера та Паркінсона
7:30
Предмети в домі, котрі можуть викликати нежить
12:30
Як зрозуміти, що болять нирки, а не спина
6:30
Три хвороби, які здатен вилікувати хліб
7:30
5 порад, як знизити рівень цукру в крові
8:30
6 позитивних ефектів сміху для організму
22:30
До чого може призвести професійна хвороба
17:30
Хвороба кісток, яка розвивається через зруйновану імунну систему
12:30
Як запідозрити у себе цукровий діабет
7:30
Чому вранці часто болить спина
22:30
5 плюсів для здоров'я, котрі приносить людині сміх
19:30
Які хвороби загострюються восени
7:30
8 методів, які допоможуть зняти головний біль
1:20
Зміни у вашому організмі, через які треба бігти до лікаря
13:30
Номофобія - залежність від мобільного телефона
8:30
7 продуктів, які здатні побороти застуду
17:30
Три хвороби, при яких допомагає зелений ячмінь
21:30
Три секрети, які зменшать біль голови
21:30
4 позитивні ефекти від лавандової олії
19:30
8 причин появи синців під очима
8:30
Симптоми, котрі вказують на панкреатит
0:20
Як зменшити ризик захворювання на деменцію
17:30
4 звички, котрі знищують наше серце
15:30
5 продуктів, які здатні вас вилікувати
8:30
Як зрозуміти, що у вас алергія на амброзію
23:30
Перші дії при тепловому ударі
Здоров'я в соцмережах: