Кишковими коліками називають судомний біль в кишечнику, яка при успішному результаті закінчується швидким випорожненням кишечника і зникненням болю. Кишкові кольки, як правило, симптоматичні, вони є наслідком багатьох причин. Це може бути елементарне переїдання, несумісність прийнятих продуктів, їжа, яка важко перетравлюється, отруйні речовини в прийнятих продуктах, метеоризм, пронос і ін. Більш глибокі причини можуть полягати в гельмінтизації організму, дизентерії, коліті або ентероколіт, хірургічних захворюваннях.
При виникненні кишкових кольок внаслідок проносу ефективним засобом є шкірки граната. Візьміть чайну ложку подрібнених шкірок граната, залийте 180 мл окропу і поставте на слабкий вогонь на півгодини. Остудіть і приймайте по 30 мл тричі на день.
Також ефективним засобом проти кольок є настій полину. 1 чайну ложку сухого листя полину гіркого залийте 200 мл окропу, укутавши або поставивши в тепле місце, настоюйте півгодини. Приймайте по столовій ложці 3 рази на день за 30 хвилин до їди. Тривало приймати настій полину не рекомендується, може статися отруєння організму. Також не можна приймати алергікам.
Для зняття кишкових спазмів при метеоризмі корисно вживати в їжу зелене листя часнику, які покращують травлення, збуджують апетит, пригнічують патогенну мікрофлору.
Ентероколіт (запалення тонкого або товстого відділу кишківника) супроводжуваний кишковим спазмом рекомендується лікувати наступним фітозборів.
Візьміть по одній частині плодів фенхеля і кореня валеріани, три частини квіток аптечної ромашки, 2 частини кореня лепехи, всі компоненти подрібніть і змішайте. Засипте столову ложку збору в термос і залийте склянкою окропу на ніч. Вранці процідіть і випийте за два прийоми в теплому вигляді.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Що повинна вміти дитина, перш ніж іти до дитячого садка?