Бронхіт - це запалення бронхів, найчастіше виникає як ускладнення після ГРВІ чи простуди. Супроводжується він сильним кашлем, який додається до нежиті, високої температури та інших симптомів простуди. Як саме розпізнати бронхіт та як ефективно його вилікувати, дізнайтесь в “Країні Здоров’я”.
Симптоми бронхіту:
- різке підвищення температури тіла, вона може сягати 39 С;
- сильний грудний кашель, виникає як сухий, з часом стає вологий і утворюється мокротиння; при хронічному бронхіті кашель все частіше з’являється зранку;
- нездужання, слабкість, озноб;
- може виникати біль у грудях.
Методи лікувaння бронхіту, режим:
Як і будь-яке лікувaння, до позбавлення від бронхіту потрібно підходити комплексно. А тому лікувaння повинне бути направлене на боротьбу з вірусами, підвищення імунітету - захисної реакції організму, прохідності бронхів, розрідження мокротиння і максимально швидке його виведення.
1. Найбільш ефективним способом лікувaння бронхіту вважають інгаляції. При цьому тим, у кого хронічний бронхіт без електричного інгалятора взагалі не обійтися. Проте з меншою ефективністю, але все ж інгаляції можна провести вдома самостійно за знайомою багатьом схемою: воду потрібно довести до кипіння, налити в посудину, до води можна додати кілька капель масла евкаліпта, ментолу або прополісу. Схилившись над посудиною (не надто низько, щоб не обпектись) та накривши голову рушником, потрібно вдихати пару. Ця процедура полегшує дихання.
2. Прогрівання. При бронхіті потрібно утримувати тепло в області грудей і верхньої частини спини. Для цього можна використовувати гірчичники або перцевий пластир, сольові грілки або навіть натуральні продукти, які мають зігріваючу дію, наприклад хрін. Тільки будьте обережні, щоб не отримати опік шкіри, якщо вона почервоніла та надто сильно пече, потрібно негайно припинити цю процедуру. Якщо все ж отримали незначне пошкодження, зняти біль та почервоніння допоможе настій ромашки.
3. Ліки. Краще не проводити самолікувaння, а звернутися до лікаря, який пропише вам належні медикаменти: жарознижуючі від температури, протизапальні та відхаркувальні засоби від кашлю, також варто не забувати про полоскання горла, це допоможе вбити віруси та полегшити біль у горлі.
4. Правильне харчувaння. Продукти, які ви вживаєте повинні бути теплими, щоб не викликати подразнення горла. Додайте до свого раціону більше продуктів з вітаміном С, пийте журавлинний або брусничний морси, більше теплого чаю.
5. Постільний режим. Без нього ніяк, не потрібно переносити хворобу на ногах, бо воно може викликати ускладнення.
Профілактика бронхіту:
Для того, щоб залишатись здоровим, уникати як ГРВІ та простуд, так і бронхіту, потрібно дотримуватись простих правил: здорове хaрчування, заняття спортом і позитивний настрій. Вживайте більше вітамінів, не забувайте про режим пиття, робіть ранкові впрaви, та позбудьтеся стресів.
Будьте здоровими!