У багатьох людей в суглобах рук виникають хворобливі відчуття різної сили: іноді легкі, швидко проходять, іноді вельми інтенсивні і тривалі. У чому ж причина цих неприємностей?
Дуже часто біль з'являється через зайве навантаження на кисті. Особливо часто подібна проблема виникає у тих, хто змушений багато працювати за комп'ютером: друкувати, пересувати мишку, тримаючи руку на вазі. Тому час від часу треба давати можливість відпочивати рукам, перериваючи роботу. Корисна розминка пальців, кистей. Також спробуйте вибрати найбільш комфортне положення для кистей рук. Постарайтеся, щоб вони не висіли в повітрі, напружуючись, щоб рівна поверхня стола служила їх опорою. Прослідкуйте і за тим, як ви сидите за робочим місцем - хребет не повинен скривлюватися (правильна постава теж впливає на стан рук).
Існують патології, що викликають суглобовий біль. Найбільш поширені - артрит і артроз. При першому захворюванні суглоби не тільки болять, але і запалюються, набрякають, червоніють. Якщо причина в бактеріях, то істотно підвищується температура, а при ревматоїдному артриті разом з кистями рук страждають і інші суглоби. І запалення носить найчастіше симетричний характер (якщо захворів лівий мізинець, та ж доля спіткає і правий). При артрозі суглоби дистрофуються і поступово дегенерують через руйнування внутрішньосуглобового хряща.
Зазвичай разом з болем в суглобах кисті відчувається оніміння, скутість вранці (немов на руку наділи тугу рукавичку). Згодом кисть деформується, м'язи, шкіра грубіє, стоншуються, пальці втрачають можливість виконувати дрібну роботу. Буває, що біль в суглобах рук викликає подагра (відкладення сечової кислоти). Шкіра над вогнищем запалення червоніє, виникає відчуття печіння, лихоманка. Біль нестерпний, раптово починається і так само несподівано зникає. При подагрі найчастіше страждають великі пальці ніг, їх суглоби, але можуть порушуватися і кисті рук.
При появі болю в суглобах якомога швидше зверніться до фахівця. Своєчасна постановка точного діагнозу і грамотно призначене лікування допоможуть полегшити перебіг захворювання і уникнути розвитку ускладнень.