Найчастіше хворобливі відчуття в області грудної клітини можуть виникати внаслідок перенапруги м'язів і інших тканин грудної клітки при фізичних вправах, падінні, кашлі, печії. Також біль може бути пов'язаний із захворюванням внутрішніх органів, хребта та периферичної нервової системи. Торакалгія може бути симптомом інфаркту міокарда, стенокардії, плевриту, пневмонії, хвороб органів шлунково-кишкового тракту.
Інфаркт міокарда практично завжди викликає хворобливі відчуття в грудній клітці, які неможливо повністю зняти за допомогою медикаментів. У людини може наступити больовий шок з різким падінням артеріального тиску і гострою серцевою недостатністю, так як серцевий м'яз не справляється зі своєю роботою. Такому хворому надати допомогу можна тільки в стаціонарі.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Про що свідчить біль під правою ключицеюМіокардит - запалення в області міокарда. Захворювання може бути викликане ускладненням запальних та інфекційно-алергічних процесів, а також токсичних впливів деяких ліків. При цій недузі людина скаржиться на біль в грудях, який постійно повторюється протягом дня або взагалі не припиняється. Біль має ниючий або колючий характер, може супроводжуватися нападами задухи.
Перикардит - запалення зовнішньої серозної оболонки серця. Хвороба є ускладненням різних інфекційних і неінфекційних хвороб. При перикардиті з'являється тупий біль в грудях зліва, над областю серця, іноді переходить на верхню частину живота або під лопатку. Болі залежать від дихання і зміни положення тіла, тому хвора людина намагається якомога менше рухатися і дихає поверхово. Також під час хвороби піднімається температура, з'являється озноб, нездужання. Лікується перикардит довго, спочатку в стаціонарі, а потім амбулаторно.