Період від 12 до 20 років вважається найважчим. Це час статевого дозрівання організму, зміни гормонального фону. У цьому віці підлітки страждають від вугрової висипки, яка виникає через неправильну роботу сальних залоз.
Підліткові прищі
Підліткові прищі доставляють масу незручностей юнакам і дівчатам. Але від цього нікуди не дітися, даний період слід пережити. Під час статевого дозрівання змінюється рівень гормонів в крові, відбувається збій в роботі сальних залоз, вони закупорюються, починається запальний процес. Прищі в підлітковому віці не викликають ніяких побоювань, багато хто думає, що вони самі собою пройдуть. Але не завжди проблема проходить з віком. Є люди, які і в 30 і в 40 років страждають від висипань на обличчі і тілі.
У підлітків прищі найчастіше з'являються на лобі і на носі. Якщо дотримуватися елементарних правил гігієни, обробляти запалені ділянки шкіри спеціальними лосьйонами і тоніком, то проблема не буде здаватися такою нагальною. Ближче до 20 років прищі будуть турбувати все менше і менше. Якщо характер висипань на обличчі рясний, це доставляє масу проблем і незручностей, то варто звернутися до лікаря. Необхідно буде здати ряд аналізів на гормони і з'ясувати, що стало причиною гормонального збою. Ймовірно, тому послужила неправильна робота щитовидної залози.
У підлітковому віці важко лікувати прищі, тому що організм перебудовується, гормони вирують. Є загальні рекомендації, але не факт, що вони допоможуть буквально всім, так як шкіра у підлітків різна. Необхідний індивідуальний підхід. Не можна ігнорувати щоденні процедури по догляду за обличчям. Протягом усього дня на шкірі скупчуються пил і бруд, а це живильне середовище для бактерій. Вмиватися слід два рази в день: вранці і ввечері, неодмінно гарячою водою, так як вона розширює пори. Закінчувати процедуру потрібно умиванням холодною водою, щоб звузити пори і не дати бактеріям знову в них проникнути. Для глибокого очищення двічі на тиждень використовують скраб. Він допоможе зняти ороговілий шар шкіри.
Існують і інші вже перевірені роками засоби для очищення шкіри і запобігання утворенню прищів. В аптеці можна придбати 1% -ий розчин саліциловий кислоти і протирати їй обличчя. Дігтярне мило добре підсушує і знезаражує жирну шкіру. Їм слід вмиватися перед сном.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Як стати кращим батьком для донечки?
Чому гумові іграшки для ванни небезпечні для дітей?