Для очищення носоглотки від слизу застосовуйте різні способи - промивання носа і полоскання горла. У кожному з них є свої переваги. Якщо таке очищення проводите вперше, то перед процедурою зробіть парову ванночку для обличчя. Вона сприяє розрідженню слизу і швидшому її відходженню. Для парової ванночки використовуйте гарячий відвар картоплі або трав - шавлії, м'яти, меленого кропу або кропиви. Протягом 20 хвилин повільно вдихайте пар по черзі носом і ротом.
Для промивання носа налийте в чайник для заварювання 0,5 л теплої води і розчиніть в ній 2 ч.л. крупної солі. Одягніть на носик чайника дитячу гумову соску, з прорізаним отвором (3-5 мм). Вона охоронить слизову носових ходів від можливого пошкодження.
Нахилившись над ванною, вставте соску в ту ніздрю, яка краще дихає. І поступово починайте вливати в неї сольовий розчин. При цьому поверніть голову злегка набік, щоб вода виливалася з протилежної ніздрі. Протягом усієї процедури дихайте ротом. Якщо вода потрапляє в рот, нахиліться злегка вперед. Після промивання однієї ніздрі ретельно висякайтеся і таким же чином промийте другу.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 4 способи прочистити ніс без носової хусткиДля полоскання горла і звільнення його від слизу при респіраторних захворюваннях використовуйте сольовий розчин, а в цілях профілактики - звичайну воду. Набравши в рот води, продовжуйте полоскання протягом 15-20 секунд. Повторіть його не менше 20 разів. Зазвичай після 4-5-го підходу слиз починає стікати по стінці носоглотки, викликаючи рефлекторне відхаркування. Виконуйте цю процедуру щодня вранці і ввечері після очищення зубів.
Промивання носа корисно проводити при гострому і хронічному фарингіті, запаленні придаткових пазух носа, початковій стадії глаукоми, а також при мігрені, сонливості, безсонні і зниженні пам'яті. Для лікування захворювань проводите його 2 рази на день, а для профілактики 1 раз в тиждень. Для щоденного очищення носоглотки від слизу використовуйте полоскання горла. Воно приносить не менше хороший результат і так само як і промивання носа здатне активізувати мозкову діяльність і попереджати багато хвороб.