Від міцного і здорового нічного сну залежить загальне самопочуття і настрій протягом дня. Однак іноді спокійний сон може бути затьмарений не тільки безсонням або поганими снами, а й іншим "нічним кошмаром" - підвищеним потовиділенням. Вирішити проблему можна, тільки з'ясувавши її причини.
Нічне жахіття
Причини рясного нічного потовиділення
Сильна пітливість вночі не завжди вказує на серйозні проблеми. Найчастіше це лише реакція організму на високу температуру повітря або банальну інфекцію на кшталт ГРВІ або грипу. Тривогу варто бити в тому випадку, якщо підвищене потовиділення ночами має систематичний характер.
- Туберкульоз легенів; - Захворювання печінки, такі як гепатит або цироз; - Хвороби шлунково-кишкового тракту, наприклад, гастроезофагеальний рефлюкс або запалення товстого кишечника; - Цукровий діабет; - Порушення в роботі імунної системи; - Серцево-судинні захворювання, такі як мікроінсульт або ішемія; - Онкогематологічні захворювання, наприклад, лейкоз або лімфома Ходжкіна.
Підвищена нічна пітливість рідко буває єдиним симптомом хвороби, проте іноді саме вона є першим дзвіночком, що вказує на наявність тих чи інших проблем в організмі. Саме тому при появі такої проблеми не варто відкладати візит до лікаря.
Підвищена пітливість ночами також характерна для жінок під час менопаузи. Даний стан не є патологією і не потребує лікування.
Як впоратися з підвищеним потовиділенням самостійно
Якщо після медичного обстеження не було виявлено серйозних проблем зі здоров'ям, можна спробувати впоратися з підвищеним потовиділенням своїми силами. Важливо контролювати фізичні навантаження, особливо за 2-3 години до відходу до сну. Вони не тільки сприяють підвищенню пітливості, а й посилюють нервове збудження. Тим же ефектом володіє і гарячий душ, а тому при підвищеній нічній пітливості варто замінити його на прохолодний або перенести водні процедури на більш ранній час.
З тих же причин варто утриматися від вживання перед сном гарячої їжі і напоїв. Протипоказаний також і алкоголь. Важливо стежити за тим, щоб температура повітря в кімнаті не перевищувала 20 градусів, причому не тільки взимку, але і влітку. При використанні кондиціонерів і вентиляторів, важливо додатково зволожувати повітря, так як його сухість також може стати причиною підвищеної пітливості.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Що повинна вміти дитина, перш ніж іти до дитячого садка?