Шкода алкоголізму давно всім зрозуміла і відома. Найгірше в цій хворобі таке явище як "запій". Що примітно, що правильніше було б сказати "псевдозапій", як підкреслюють наркологи. Людина спочатку до нього готується і планує, на відміну від "істинного запою". На хвору людину він діє в двох сферах: здoров'я фізичне і здорoв'я психологічне.
Розглянемо ближче кожен прояв шкоди тривалого запою:
Психічно у справжнього алкоголіка "запій" це не засіб відходу від проблем. Це засіб уникнути похмілля. Під отруйним впливом етанолу, найбільше страждає мозок. Це відбувається через зневоднюючий ефект даної речовини, до того ж, він згубно впливає на всі системи організму.
Людина відчуває жахливий біль і муку, які він може заглушити тільки новою дозою. Найжахливіше, що чим довший запій, тим страшніше похмілля. Це як замкнене коло. На початкових стадіях людина відчуває почуття провини від своїх вчинків. І знову ж повертається до пляшки, щоб забутися.
Так само запої змушують прогресувати різні алкоголічні психози:
Корсаківский психоз. Проявляється найчастіше у літніх людей або ж у тих, хто вживається неякісний алкоголь і не бажає звертатись за допомогою до фахівців з лікувaання алкогольної залежності - neurodopomoha.com.ua/uslugi/lechenie-alkogolizma/. Серед симптомів яскраво виражається порушення функцій мозку. А саме: порушення пам'яті, тимчасова амнезія, порушення орієнтації в просторі, депресія, боязкість і навіть параліч.
Біла гарячка - небезпечне для людини і його оточення психічне зaхворювання. Проявляється це у вигляді нав'язливих і часто небезпечних галюцинацій, що викликають неадекватну поведінку. Часто в цьому стані людина неадекватна і агресивна. Так само порушується координація в просторі. Людина божеволіє через ці голоси. Часто закінчується самогубством.
Фізично ж у алкоголіка страждають в основному очисні системи органів, нервова і судинна система. За статистикою: велика частина хворих помирає в слідстві відмови серцево - судинної системи.
Найяскравіші проблеми після запою:
Невпинна блювота. Зневоднення організму в наслідок і руйнування травної системи. Загострення хвороб пов'язаних з судинами. Вони просто не витримують, лопаються. (Наприклад: загострення геморою, головний біль). Загальне виснаження організму через зневоднення. Повне порушення імунної системи.
Лікування алкоголізму більше схоже на тривалу відновну терапію. Причому, працювати потрібно не тільки з фізичним станом, а й з психічним. З психічним навіть більше, адже спочатку ця недуга розвивається через порушення нервової системи.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
7 ознак, що дитина не висипається
Що не можна забороняти дітям?
Ніжний курячий паштет за 14 хвилин
Тушковане куряче філе з гарбузом в сметанному соусі