Кожен з нас має їх у своїй ванній кімнаті. Ватяні палички були винайдені в 1926 році поляком Лео Герстензангом, і з тих самих пір вони живуть в наших домашніх косметичках. Ви можете здивуватися, але їх призначення полягало не в тому, щоб чистити вуха, а в тому, щоб очищати дрібні деталі різних пристроїв або підтирати туш під час макіяжу вій. А як же очищення вух? З'ясувалося, для цього не варто використовувати ватяні палички.
Не чистіть вуха ватяними паличками, тому що можете оглухнути!
По-перше, наші вуха здатні очистити себе самі. По-друге, сірка, яка збирається в вухах, має захисну функцію. Коли ж ми вкладаємо в вухо ватяну паличку, то порушуємо природний процес його самоочищення. Вся справа в тому, що сірка забезпечує шкірі гладкість і достатню вологість, а також захищає її від розмноження на ній бактерій. Помістивши ватяну паличку в вухо, ми не тільки вичищаємо сірку, а й зрушуєм її залишки глибше до слухового проходу, що може привести до засмічення вуха і утворення в ньому пробки.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 5 смачних провокаторів раку: від чого треба відмовитись Які ще можуть бути наслідки чистки вух ватними паличками?
Раптова втрата слуху;
шум у вусі;
біль (у разі, якщо сірка тисне на барабанну перетинку).
Як підтримувати гігієну вух?
Чистіть їх, не засовуючи всередину ніяких косметичних предметів. Просто візьміть ватяний тампон, змочіть його водою або міцелярною рідиною і акуратно протріть вуха. Цього буде досить.