В останні роки мода на електронні сигарети охоплює все більше і більше шанувальників.
Міф №1: пристрій не впливає на шкідливість
Перші дослідження показують, що в рідині всіх без винятку електронних сигарет містяться канцерогенні речовини, такі як формальдегід, але згідно зі статтею, опублікованою в Environmental Science and Technology, на "шкідливість" впливають такі фактори, як "вік" пристрою і спосіб використання. Наприклад, чим довше ти експлуатуєш сигарету, тим більш токсичними стають пари.
Міф №2: добавки не мають значення
Дослідження в Tobacco Control доводять, що ароматизатори насправді роблять пари більш токсичними. Щоб це довести, хлопці випробували п'ять різних добавок: Піна колада, ментол, полуниця, кава і старий добрий тютюн. Результат показав, що рівень "клітинної токсичності" в рідини з ароматизаторами в рази вище.
Міф №3: це кращий спосіб кинути курити
Більше 85% людей визнається, що почали використовувати електронні сигарети, щоб кинути палити. Результати опитування, проведеного The Lancet Respiratory Medicine, показують, що тільки 28% не повертається до "нікотинової залежності". Не так вже й багато.
Міф №4: в них немає нікотину
На жаль, виробники часто обманюють клієнтів обіцянками про нешкідливість електронних сигарет. Насправді до складу рідини практично завжди входить нікотин. Досліджували провели досліди з 23 добавками і в 43% з 100% він був виявлений.
Міф №5: електронні сигарети не викликають рак
Дослідження, опубліковані в 2015 році в журналі Oral Oncology, доводять, що навіть невелика доза нікотину, яка міститься в рідинах до електронних сигарет, може привести до раку. Звичайно, цифри менш лякають, ніж у людей, які обирають звичайні сигарети.