Дослідники зі школи медицини Каліфорнійського університету в Сан-Дієго повідомляють, що жінки похилого віку з низьким рівнем фізичної активності, які сидять в протягом більше 10 годин на день, відрізняються від своїх ровесниць на клітинному рівні. Зокрема, їх клітини біологічно старше на вісім років у порівнянні з жінками, які не ведуть сидячий спосіб життя. (Хронологічний вік не завжди відповідає біологічному віку).
Хромосоми в клітинах таких жінок мають коротші теломери - крихітні ковпачки на кінцях ланцюжків ДНК, таких як пластикові кінчики шнурків, які захищають хромосоми від пошкоджень і поступово коротшають з віком. Встановлено, що на довжину теломер впливають багато факторів способу життя, такі як ожиріння і куріння, і цей параметр пов'язаний з серцево-судинними захворюваннями, діабетом і деякими з видів раку.
Нове дослідження додало до цих чинників ще один, показавши, що клітини людини схильні старіти швидшими темпами, якщо той веде сидячий спосіб життя. В цілому в ньому взяло участь близько 1500 жінок у віці від 64 до 95 років: все жінки заповнили відповідні анкети, а також носили акселерометр на стегні протягом семи днів поспіль. У планах авторів роботи - повторити дослідження на чоловіках.
ДжерелоЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: -Мигдальна олія для зняття макіяжу