МІФ No 1: «Ми не повинні говорити про рак»ПРАВДА: говорити про рак дійсно важко. Але відкритість, поінформованість та відвертість у цій темі роблять боротьбу з хворобою простішою як на особистому, так і на суспільному та політичному рівнях.
Недостатність інформації про захворювання, методах його діагностики та лікування ставлять під загрозу здоровя та життя людей. Бо якщо здорові люди не розуміють, що рання діагностика може врятувати їм життя, вони не проходять диспансеризацію
МІФ No 2: «У раку немає симптомів та ознак»ПРАВДА: у багатьох видів раку є характерні ознаки та симптоми, котрі можуть допомогти в ранній діагностиці захворювання.
Поінформованість населення про ранні симптоми раку – запорука раннього виявлення пухлинного процесу. Якщо спільнота знає, що у раку є симптоми та ознаки, громадяни уважніше ставляться до свого здоров’я. Успішна робота в цьому напрямку – це не просто виявлення раку на більш ранніх стадіях, а й передусім зниження смертності від онкологічних захворювань.
МІФ No 3: «Нічого не можна зробити проти раку»ПРАВДА: існує багато способів боротьби з раком на особистому, суспільному та політичному рівнях. Третину найбільш поширених видів раку можно попередити.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: -Як зберегти фізичну форму після 50?Суспільство повинне знати про фактори підвищеного ризику виникнення онкологічних захворювань. Боротьба з тютюнопалінням, алкогольною залежністю, пропаганда занять спортом та здоровий спосіб харчування можуть знизити рівень шкідливих факторів.
На прикладі розвинених країн доведено, що ефективна профілактика ракових захворювань вигідна як в економічному, так і в соціальному плані. Здорове суспільство починається з національного плану боротьби з раком.