Де найбільше міститься вітаміну F і для чого він потрібен - читайте у "Країні Здоров'я".
Швидкий метаболізм
Функції вітаміну F:
o Участь у синтезі жирів (особливо насичених), метаболізмі холестерину. o Протизапальний і антигістамінний ефекти. o Вплив на сперматогенез. o Освіта простагландинів. o Стимуляція імунного захисту організму. o Загоєння ран. o У тісній співпраці з вітаміном D сприяє асиміляції кальцію і фосфору, що є необхідним для кісткової тканини.
* Метаболізм вітаміну F
Незамінні жирні кислоти всмоктуються в тонкому кишечнику, як і інші жирні кислоти, і транспортуються в складі хіломікронів до органів. У тканинах вони використовуються для освіти найважливіших ліпідів, що входять в біологічні мембрани, і володіють регуляторної активністю. При метаболізмі частина їх подвійних зв’язків відновлюється.
Якщо лінолевої кислоти в організмі достатньо, то дві інші жирні кислоти можуть бути синтезовані. Надмірне споживання вуглеводів збільшує потребу у вітаміні F.
Організм накопичує цей вітамін в серці, печінці, нирках, мозку, крові, м’язах. Дванадцять чайних ложок насіння соняшнику або вісімнадцять часточок горіха пекан можуть покрити денну потребу у вітаміні. Всі рослинні масла повинні бути першого холодного віджиму.