З категорії борошняних виробів дозволено вживати булочки з прісного тіста, білий хліб, прісне печиво, бісквіт. Іноді можна їсти пиріжки з м’ясом, солодким джемом, яблуками.
Супи рекомендується готувати на овочевому відварі (при низькій і високій кислотності), на слабкому м’ясному бульйоні (при високій кислотності), на молоці. М’ясо можна відварювати, протирати в пюре, подавати шматком. Рибу подають у відвареному, смаженому (без панірування) або паровому вигляді.
Можна готувати котлети та інші вироби з фаршу. Припустимо вводити в раціон нежирні ковбасні вироби, вимочену оселедець. Можна включати в меню молочні продукти середньої і низької жирності (при підвищеній кислотності кисломолочні продукти виключаються). З яєць допустимо готувати запечені в духовці або парові омлети.
Також яйця можуть бути зварені некруто. Асортимент круп – рис, гречка, вівсянка, манка. Корисно вводити в раціон страви з овочів. При приготуванні салатів можна поєднувати овочі з м’ясом, сиром, шинкою.
Дієта при атрофічному гастриті не виключає солодощів, але їх асортимент обмежений медом, цукром, киселями, желе, джемами. У неміцно заварені чай, какао і кави рекомендується додавати молоко або вершки. Можна пити соки. Жири представлені рафінованим рослинним і вершковим маслом.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:- Що робити, якщо докучає печія?