Чому не варто довго перебувати на пляжі у спеку - читайте у "Країні Здоров'я"
Сонячний перегрів
Найбільш небезпечними і неприємними наслідками перегріву можуть стати тепловий і сонячний удар. В обох випадках, якщо не вжити екстрених заходів, потерпілий може загинути.
Розвиток теплового удару може бути не пов‘язане з перебуванням на відкритому сонці, це класичний результат перегріву через високі температури і вологості навколишнього середовища. Сприяють теплового удару фізична робота в спеку, втома, зневоднення, тривалі прогулянки або походи, переїдання і вживання алкоголю, дуже тепла або повітронепроникна одяг, тривале перебування в задушливому приміщенні без вентиляції.
Хворобливе гострий стан, характерне спочатку для теплового удару, виникає раптово, потерпілий скаржиться на слабкість, сонливість, головний біль, запаморочення. Якщо негайно не вжити заходів і не усунути подальший перегрів, у потерпілого спостерігається почервоніння шкірних покривів, різко «стрибає» температура, можливі озноб, нудота, блювання, діарея. Потім відзначається сплутаність свідомості, можливі марення і галюцинації.