Якщо ж у вас немає можливості звернутись по меддопомогу, то прийдеться забирати кліща самостійно. Детальніше про те як витягнути кліща читайте на сайті "Країна здоров'я".
Ви маєте розуміти, що вірогідність захворіти на кліщовий енцефаліт, бореліоз та інші інфекції, що передаються з кліщами, залежить від кількості вірусу, що потрапив під час укусу комахи. Чим раніше ви заберете паразита, тим краще.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Кліщів зручно забирати вигнутим пінцетом або хірургічним затискачем, хоча може підійти і будь-який інші щипці. При цьому комаху треба захопитии ближче до хоботка, потім обережно підтягуйте, підкручуючи навколо своєї осі в зручну сторону. Зазвичай, через 1-3 оберти кліщ витягується повністю разом із хоботком. Якщо ж паразита спробувати висмикнути, швидше за все відбудеться розрив.
Забирати кліща треба дуже обережно, не здавлювати тільце щоб не видавити часом в ранку збудників хвороби. Важливо не розірвати кліща при видаленні – частинка, що залишиться в шкірі може викликати запалення або нагноєння. При цьому треба врахувати, що при відриванні голівки кліща процес інфікування може продовжуватись, так як в слинних залозах і протоках присутня значна кількість вірусу кліщового енцефаліту.
Якщо при видаленні комахи голівка таки відірвалась, вона має вигляд чорної крапки, місце просмоктування протирають ватою або бинтом з спиртом, а далі видаляють шматочок стерильною голкою так, ніби ви забираєте звичайну скалку.
Проте, не мають під собою ніякого підґрунтя видумані пораді і їх дотримання може бути просто небезпечним для життя. Наприклад, версія, що для кращого видалення місце треба змастити олією. Можливо це і перекриє дихальні отвори кліща і він помре, але при цьому так і залишиться в шкірі.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Як стати кращим батьком для донечки?
Чому гумові іграшки для ванни небезпечні для дітей?