Враховуючи сечогінну, протимікробну і протизапальну властивість журавлини, її називають природним антибіотиком і тому широко застосовують у комплексному лікуванні, реабілітаційному курсі і профілактики таких захворювань:
Сечокам’яної хвороби, для попередження утворення каменів
Хвороб нирок і сечового міхура
Запальних гінекологічних захворюваннях
Після ускладнених пологів
Циститі, нефриті
Недокрів’ї
Туберкульозі
Атеросклерозі
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Печія і біль при сечовипусканні: що потрібно знати жінкам і чоловікамЗазвичай, особливо ефективним вважається журавлинний морс при циститі або свіжовичавлений сік з ягід, його призначають спільно з антибіотиками. Коли в організмі людини починається запальний процес в сечовидільної системи, в сечі виділяється багато лугу, інфекція при цьому розмножується дуже швидко. У ролі природного підкислювача і виступає журавлинний сік, не дозволяючи мікробам прикріплятися до стінок сечовивідних шляхів і скорочуючи їх кількість. Журавлина через годину після прийому і далі протягом 12 годин перешкоджає прикріпленню до слизової близько 80 відсотків популяції кишкової палички, основного збудника циститу. Речовини, що містяться в журавлині змінюють склад сечі, яка стає непридатною для розмноження і життєдіяльності бактерій.
Якщо перед вами стоїть питання – як вилікувати хронічний цистит, то випиваючи журавлинний сік або морс з журавлини при циститі у кількості 300 мг на день, у багатьох пацієнтів знижуються загострення хронічного циститу в 2 – 3 рази. Однак, дозування соку і кратність прийому залежно від переносимості, бажано підбирати індивідуально. Причому, таблетовані форми, що містять журавлину як основну діючу речовину, мають неприємні побічні ефекти, оскільки концентрація речовин у них дуже висока. Тоді як натуральний морс з журавлини при циститі або сік більш ефективний і безпечний.